top of page
papírsárkány

Képzőművész ikerpárként már évek óta dolgozunk együtt közös projekteken. A kreatív műhely megvalósítása egy régi közös álmunk volt. Foglalkozásaink, elsősorban térlátási és téri alkotóképességet fejlesztő feladatokra épülnek, különböző korosztály számára. 

 

A térlátási és téri alkotóképességet fejlesztő feladatok a GYIK-Műhely filozófiájának inspirációjából születtek. 2022 tavaszán végeztük el a Műhely által indított képzést ahol megismerkedtünk ennek a különleges alkotó helynek a szellemiségével és különféle tematikákra épülő feladatokkal. Képzőművészként, rengetek új ötletet és inspirációt adott számunkra a kurzus. Ez és az ezt megelőző tanulmányaink során megszerzett tapasztalatok és tudás ösztönzött minket arra a gondolatra, hogy megpróbáljunk egy kis létszámú csoportos foglalkozás/szakkör/kreatív műhely beindítását Tatán.

A GYIK-Műhely célkitűzéseit Szabados Árpád így fogalmazta meg: „Az átlagos képességű gyermekek számára létrehozott komplex, kreatív szemléletű műhelymunka vizuális tevékenységi formákon keresztül éreztesse meg az alkotó, nem feltétlenül művészi- tevékenység motivációit úgy, hogy ez a rendszeres és folyamatos oktató-nevelő munka során egész életre szóló élményt nyújtson, segítve a harmonikus felnőtt személyiség kialakulását. … A művészet nem csodálnivaló, megközelíthetetlen valami, hanem saját problémáikra (érzelmi, múlt, jellem) választ adó nyelv, ha élünk eszközeivel.”

Ami számunkra fontos, hogy a kreatív, manuális készségek fejlesztése, művészettörténeti ismeretek bővítése mellett– a teljes emberi személyiség kialakulásának, fejlődésének segítése a cél. Ezek a kreatív feladatok a látható világ jelenségeit illetve a képzőművészet területeit egyfajta tapasztalati egységben közelítik meg, járják be, és e közben előhívják az alkotó magatartás lényegi képét.

 

Minden egyes foglalkozásnak célja az inspiráció felkeltése, olyan alaphelyzet teremtése, amely a gyermekekkel együtt minket is kizökkenti a jelenből. Fontosnak tartjuk a „gyermeki látásmód” megőrzését, a játékos, intuitív, élményszerű tapasztalás erősítését az alkotási folyamat során.

bottom of page